Znamy stypendystów drugiej edycji programu „Empiriusz”

Kapituła programu stypendialnego „Empiriusz” ogłosiła wyniki drugiej edycji konkursu. 20 szczególnie uzdolnionych uczniów szkół ponadpodstawowych otrzyma stypendium w wysokości 15 tys. złotych oraz naukowe wsparcie i opiekę mentora, wyznaczonego przez Fundację Empiria i Wiedza. Empiriusz to szansa dla ambitnych i zdolnych osób, które pragną rozwijać swoje umiejętności i osiągać wybitne wyniki.

Laureaci drugiej edycji programu stypendialnego „Empiriusz”

Stanisław Bektas
Józefina Chądzyńska
Nikodem Ciomcia
Oliwia Górska
Zuzanna Iwan
Aleksandra Janic
Aleksandra Kobyłecka 
Agata Kozajda 
Jan Kozłowski
Iga Łobińska 
Karolina Markiewicz
Maciej Multan
Krzysztof Nowak
Maciej Pytka 
Maria Raniszewska
Diana Serjant
Mateusz Skupień
Ada Świerżewska
Weronika Woroszczuk
Zofia Zakrzewska

Wśród zainteresowań i dziedzin, w których rozwijają się stypendyści, są: chemia, medycyna, biologia i mikrobiologia, ekologia i nauki o środowisku, fizyka, matematyka, technika i technologia, informatyka, inżynieria. 

O stypendia w drugiej edycji programu ubiegało się ponad 750 uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy mają dobre wyniki w nauce, w tym szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy z nauk ścisłych, osiągnięcia w dziedzinie nauk ścisłych zdobyte w roku szkolnym 2022/2023 oraz wykazują zaangażowanie w inicjatywy społeczne i wolontariat. 

Komisja konkursowa w składzie Zuzanna Piasecka (prezes zarządu Fundacji Empiria i Wiedza), Paweł Charążka (dyrektor Departamentu Zarządzania Zmianami i Procesami w Banku Gospodarstwa Krajowego), Horacy Dębowski (wicedyrektor Centralnej Komisji Edukacyjnej), Agata Diakun (lekarka, specjalistka chirurgii ogólnej), Marcin Gawlik (dyrektor Departamentu Ryzyka Kredytowego Sektora Publicznego i Przedsiębiorstw w BGK), prof. dr hab. Jan Fazlagić (profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu), Sebastian Herod (współzałożyciel i prezes SI-Ecommerce, wiceprezes Lukardi SA), prof. Katarzyna Matczyszyn profesor Politechniki Wrocławskiej, profesor wizytujący w Centro Nazionale de Ricerche w Pozzuoli we Włoszech) w analizie wniosków brała pod uwagę osiągnięcia naukowe kandydatów i otrzymaną rekomendację nauczyciela oraz ich zaangażowanie społeczne. 

Jesteśmy przekonani, że nasi stypendyści wniosą pozytywny wpływ w różnych dziedzinach. Program ma na celu wspieranie młodych talentów w ich rozwoju i realizacji pasji. Nasi stypendyści otrzymują dostęp do mentorów, wsparcie finansowe i inne unikalne możliwości rozwoju. Chcemy, aby mieli najlepsze narzędzia do osiągnięcia swoich celów i wykorzystania swojego potencjału – podsumowuje Zuzanna Piasecka. 

Prowadząc program stypendialny „Empiriusz”, Fundacja Empiria i Wiedza realizuje swoją misję, czyli edukację wspierającą w rozwoju najzdolniejszych, a jednocześnie wyrównującą szanse i gwarantującą równy dostęp do wiedzy wszystkim obywatelom.